Nelere Dikkat Edilmeli

1-YAPTIRACAĞINIZ İNTERNET SİTESİ FİRMANIZA YAKIŞIR OLMALIDIR
İNTERNET SİTENİZİN KALİTESİ FİRMANIZIN KALİTESİNİ YANSITMAKTADIR. BU SEBEPLE İNTERNET SİTENİZ GÖZE HOŞ GELEN TASARIMLI, KALİTELİ, HATASIZ VE HIZLI OLMALIDIR.UCUZ, KALİTESİZ, ÇİRKİN, DÜZGÜN ÇALIŞMAYAN BİR İNTERNET SİTESİNE SAHİP OLMAKTANDA HİÇ YAPTIRMAMAK DAHA FAYDALIDIR.

 

2-ÖNCELİKLE WEB SİTESİNİ YAPTIRACAĞINIZ FİRMANIN GÜVENİLİR VE DEVAMLILIĞININ OLMASI GEREKMEKTEDİR.
SEBEBİ İNTERNET SİTELERİNİN DOSYALARI SERVERLAR ÜZERİNDE DEPOLANMAKTADIR,VE BU SERVERLARA BELİRLİ ARALIKLARLA YAZILIM GÜNCELLEMELERİ (PHP VEYA ASP VERSİYON GÜNCELLEMELERİ) YAPILMAKTADIR, BU GÜNCELLEMELER YAPILDIĞINDA SERVER, İNTERNET SİTESİ PROGRAMLANIRKEN KULLANILAN KODLARIN BAZILARINI DEVRE DIŞI BIRAKABİLMEKTEDİR(SÜREKLİ BAŞIMIZA GELEN BİR PROBLEM),BÖYLE BİR DURUMDA İNTERNET SİTESİNİ YAPTIRDIĞINIZ FİRMA ANINDA MÜDAHALE EDEREK,DEVRE DIŞI BIRAKILAN KODLARIN YERİNE YENİLERİNİ YAZMASI GEREKİR.
AYRICA İNTERNET SİTELERİNİN YILLIK BAKIMLARI,YATIRILMASI GEREKEN DOMAİN VE HOSTİNG ÜCRETLERİNİN TAKİBİNİN YAPILMASI GEREKMEKTEDİR. VE BİR DİĞER ÖNEMLİ KONU İNTERNET SİTESİNİN TASARIMINDA ,YAZILIMINDA DEĞİŞİKLİK YAPILMAK İSTEDİĞİNİZDE YİNE İNTERNET SİTESİNİ YAPTIRDIĞINIZ FİRMAYA ULAŞABİLİR OLMALISINIZ

 

3-KESİNLİKLE YAZILIMINDAN ANLAYAN BİR FİRMA OLMASI GEREKİR.
PİYASADA İNTERNET SİTESİ SATIYORUM DİYEN ÇOK FAZLA FİRMA VEYA KİŞİ BULABİLİRSİNİZ, FAKAT, İNTERNET SİTESİ SATAN HERKES TASARIMDAN VE YAZILIMDAN ANLIYOR DEMEK DEĞİLDİR. İNTERNETTE BİRÇOK KALIP İNTERNET SİTESİ BULUNMAKTADIR, BU KİŞİLER VEYA FİRMALAR BU İNTERNET SİTELERİNİ SATIN ALARAK YAZILIM VEYA TASARIM HAKKINDA HİÇ BİR BİLGİSİ OLMASADA BUNLARI ÇOĞALTIP SATMAYA ÇALIŞMAKTADIRLAR.YUKARIDA BAHSETTİĞİMİZ SERVER GÜNCELLEMELERİNDEN SONRA GEREKLİ YAZILIM DEĞİŞİKLERİNİ VEYA YAZILIM VE TASARIM KONUSUNDA SİZ DEĞİŞİKLİK İSTEDİĞİNİZDE YAZILIMDAN VEYA TASARIMDAN ANLAMAYAN BU KİŞİLER VEYA FİRMALAR YA ORTADAN YOK OLMAKTA,YADA YAZILIM VEYA TASARIMDAN ANLAYAN BAŞKA FİRMALARDAN DESTEK ALMAKTADIRLAR(AKKOR YAZILIM OLARAK BU ŞEKİLDE ÇALIŞAN FİRMALARADA SÜREKLİ DESTEK VERMEKTEYİZ) HAL BÖYLE OLUNCA İŞİ KENDİLERİ YAPMADIKLARI İÇİN SİZEDE YÜKSEK MALİYETLER ÇIKARTMAKTADIRLAR.
( Önemli Not: İnternet Sitesinin Görünümünde Değişik Yapabilmek, İnternet Sitesi Programlamak Demek Değildir. Kodlama Yapısını Bilen Bir Firma İle Çalışmalısınız. Aksi Takdirde İhtiyaç Duyduğunuz En Küçük  Kodlama Yapısı Değişikliklerinde Yüksek Ücretler Ödemek  Zorunda Kalabilirsiniz.)

 

4-YAPTIRACAĞINIZ İNTERNET SİTESİ KOPYA VEYA KALIP SİTE OLMAMALIDIR

GOOGLE, YAHOO, BING GİBİ ARAMA MOTORLARINDA ÜST SIRALARDA ÇIKABİLMEK İÇİN GEREKLİ STANDARTLARA UYGUN İNTERNET SİTESİNE SAHİP OLMANIZ GEREKMEKTEDİR, BUNLARDAN BİRİDE İNTERNET SİTENİZİN KOPYA SİTE OLMAMASIDIR. ARAMA MOTORLARI İNTERNET SİTESİNİN YAPISINI KODLAMALARINI DİKKATE ALMAKTADIR, YUKARIDA BAHSETTİĞİMİZ GİBİ İNTERNETTE BİRÇOK KALIP İNTERNET SİTESİ BULUNMAKTADIR VE BİRÇOK FİRMA BU KALIP İNTERNET SİTELERİNİ ALIP SATMA YOLUNA GİTTİĞİ İÇİN VEYA BİR FİRMAYA YAPTIKLARI İNTERNET SİTESİNİ BAŞKA FİRMALARADA KOPYALAYARAK SATTIĞI İÇİN, ARAMA MOTORLARI BU SİTELERİN KOPYA OLDUĞUNU TESPİT EDERLER VE ARAMA MOTORLARI BU TİP İNTERNET SİTELERİNİ BANLAYARAK(YOK SAYARAK) İNTERNETTE ÜST SIRALARDA ÇIKMALARINI ENGELLERLER.AKKOR YAZILIM OLARAK KENDİ TASARIMLARIMIZ VE KENDİ YAZILIMLARIMIZ İLE ÖN PLANDAYIZ ÖZGÜN İSTEĞE ÖZEL ORJİNAL İNTERNET SİTELERİMİZLE ARAMA MOTORLARINDADA YÜKSEK BAŞARI YAKALAMAKTAYIZ.

 

5-YAPTIRACAĞINIZ İNTERNET SİTESİ FULL KONTROL PANELLİ (DİNAMİK İNTERNET SİTESİ) OLMALIDIR
WEB SİTELERİ DİNAMİK VE STATİK OLARAK İKİYE AYRILIR, DİNAMİK WEB SİTESİ: KONTROL PANELLİ OLAN, YANİ WEB SİTESİNDEKİ TÜM İÇERİKLERE, FOTOĞRAFLARA ,YAZILARA İNTERNET SİTESİ SAHİBİNİN MÜDAHALE EDEBİLMESİ İÇİN HAZIRLANMIŞ PROGRAMLANMIŞ NORMAL SİTE ZİYARETÇİLERİNİN GÖREMEDİĞİ GİZLİ SAYFALARDIR, BU SAYFALARDAN İNTERNET SİTESİNİN SAYFALARINA (YAZILIMCI NEREYE MÜDAHALE ETMENİZİ İSTER İSE ONA GÖRE KONTROL PANELİ HAZIRLANIR) DİLEDİĞİNİZ GİBİ MÜDAHALELER YAPABİLİRSİNİZ.ÖRNEK OLARAK ÜRÜN SATIŞ SİTESİNDE ÜRÜN KATEGORİLERİNİ, ALT KATEGORİLERİNİ İSTEDİĞİNİZ GİBİ BELİRLEYEBİLİR, BU BÖLÜMLERE İSTEDİĞİNİZ ÜRÜNLERİN FOTOĞRAFLARINI VİDEOLARINI EKLEYEBİLİR,BİLGİ METİNLERİ YAZABİLİRSİNİZ. VE BU ŞEKİLDE İÇERİK YÜKLEMESİ İÇİN İNTERNET SİTESİNİ YAPTIRDIĞINIZ FİRMAYA AYRIYETTEN PARA ÖDEMENİZ GEREKMEZ.

GÜNÜMÜZ TEKNOLOJİSİNDE ARTIK HEMEN HER İNTERNET SİTESİ KONTROL PANELLİ OLMASINA RAĞMEN YAZILIMDAN ANLAMAYAN KİŞİLER VEYA FİRMALAR HALA KONTROL PANELSİZ İNTERNET SİTELERİ SATMAKTADIRLAR.VE BU ŞEKİLDE İÇERİK YÜKLEMESİNDENDE PARA KAZANMAYI HEDEFLEMEKTEDİRLER.

AKKOR YAZILIM WEB TASARIM İNTERNET VE BİLGİSAYAR SİSTEMLERİ OLARAK MÜŞTERİLERİMİZİ YÜKSEK MALİYETLERDEN KURTARMAK ADINA, PROGRAMLADIĞIMIZ TÜM İNTERNET SİTELERİNE FULL KONTROL PANELİ EKLEMEKTEYİZ.
 

6-İNTERNET SİTENİZ HIZLI AÇILMALIDIR
YAPILAN İNTERNET SİTESİNİN YAVAŞ AÇILMASI ZİYARETÇİYİ SIKACAĞI GİBİ ARAMA MOTORLARINI DA OLUMSUZ ETKİLER, ARAMA MOTORLARI ÜST SIRALARDA ÇIKARTACAKLARI İNTERNET SİTELERİNİ DEĞERLENDİRİRKEN SAYFALARIN AÇILMA SÜRELERİNİDE DİKKATE ALIR. BU SEBEPLE YAPTIRACAĞINIZ İNTERNET SİTESİ HIZLI OLMALIDIR.
İNTERNET SİTENİZİN HIZLI AÇILMASINI İSTİYORSANIZ YAPTIRACAĞINIZ FİRMANIN TECRÜBESİNE DİKKAT ETMENİZ GEREKMEKTEDİR.
ÖRNEK OLARAK; PROGRAM YAZILIRKEN BİR İŞLEMİ YAPAN ÇOK FAZLA KOMUT,YOL BULUNMAKTADIR. MESELA İNTERNET SİTESİNE GİRİLDİĞİNDE ÜRÜNLERİN LİSTELENMESİ İÇİN GEREKEN KODLAR 20 SATIRDA DA YAZILABİLİR, 3 SATIRDA DA YAZILABİLİR. İKİSİDE YAZILDIKTAN SONRA AYNI İŞİ YAPAR FAKAT ARALARINDAKİ FARK İNTERNET SİTESİNİN HIZINI ETKİLEMESİDİR. YANİ HIZ = KODLAMA TECRÜBESİDİR. (AŞIRI MİKTARDA ZİYARETÇİ YOĞUNLUĞU SEBEBİ İLE SERVER VEYA İNTERNET HIZI DÜŞMESİDE HIZI ETKİLEMEKTEDİR.)
AKKOR YAZILIM WEB TASARIM İNTERNET VE BİLGİSAYAR SİSTEMLERİ OLARAK TECRÜBELERİMİZ REFERANSLARIMIZLA KANITLANMIŞTIR.


 

7-İNTERNET SİTENİZ KESİNTİSİZ YAYIN YAPMALIDIR.
İNTERNET SİTEİNİZİN KESİNTİSİZ YAYINLANMASI İÇİN KESİNTİSİZ HİZMET VEREN FİRMA GEREKLİDİR.
ALT YAPISI SAĞLIKLI OLMAYAN, DONANIMSIZ FİRMALARDA GENELLİKLE KOTA , BANDWIDHT AŞIMLARI, ELEKTRİK KESİNTİLERİ, İNTERNET HATTI KOPMALARI, SERVER GÜNCELLEMELERİ, KODLAMA SORUNLARI SEBEBİ İLE İNTERNET SİTELERİ KOPMA PROBLEMLERİ YAŞANABİLMEKTEDİR (BİZİMLE ÇALIŞMAK İSTEYEN ÇOĞU MÜŞTERİLERİMİZ ESKİ FİRMALARINDA YAŞADIKLARI BU SORUNLAR SEBEBİ İLE BİZİ TERCİH ETMİŞLERDİR.)
AKKOR YAZILIM OLARAK 724 HİZMETİNİZDE OLUP GEREKLİ MÜDAHALELERİ ANINDA YAPARAK İNTERNET SİTENİZİN KESİNTİSİZ ÇALIŞMASINI SAĞLAMAKTAYIZ. İNTERNET KESİNTİLERİNE KARŞI YEDEK İNTERNET HATLARIMIZ. ELEKTRİK KESİNTİLERİNE KARŞI JENERATÖRLERİMİZ, KOTA VE BANDWIDTH AŞIMLARINDA ANINDA MÜDAHALE EDEBİLECEK PERSONELLERİMİZ İLE HİZMETİNİZDEYİZ (KODLAMA SORUNLARI İLE İLGİLİ HİÇ BİR PROBLEM YAŞANMAMIŞTIR)

 

AKKOR YAZILIM / İNTERNET / WEB TASARIM VE BİLGİSAYAR SİSTEMLERİ
TÜM İHTİYAÇLARINIZI KARŞILAYABİLMEK İÇİN 7/24 ULAŞILABİLİR TELEFON NUMARALARI VE PERSONELERİ İLE BİRLİKTE HER ZAMAN HİZMETİNİZDE