Seo Optimizasyonu

Seo optimizasyonu; İnternet sitesi sahiplerinin, internet kullanıcılarının google,yahoo,yandex gibi arama motorlarını kullanarak yaptıkları aramalarda en üst sayfalarda çıkmalarını sağlayan arama motoru çalışmasıdır. örnek olarak seo çalışmalarının en önemli kısımların biri şuanda yukarıdaki adres çubuğuna baktığınızda gördüğünüz url dir. her sayfanın url sinde o sayfaya ait bilgiler bulunmaktadır bu sayede arama motorlarının örümcekleri sitenizi indexlerken tüm sitenizin url lerini kayıt altına alırlar, ve kullanıcı arama motorlarına bu kelimeleri yazdığında  arama motorları öncelikle bu kelimelerle kendi kayıtlarında eşleştirdiğii sitelerdeki kelimeleri karşılaştırır, daha sonra domain sürelerini ,site kurulum sürelerini, indexleme sürelerini, page rank değerlerini, tıklanma sayılarını, ziyaretçi rakamlarını ... karşılaştırarak bu kriterleri en yüksek bulunan siteleri arama sonuçlarında en üst sıralarda listeler. 

İnternet kullanıcıları genellikle birinci sayfayı kullanırlar bu sebeple seo çalışması çok önemlidir.

fakat yeni açılmış bir site, tüm seo işlemleri yerine getirse bile 1. sırada çıkma olasılığı 0 dır. (Domain Adı Aramaları Hariç)

ilk sayfalarda çıkmak uzun zaman alan bir süreçtir, örnek olarak googleda akkor yazılım olarak arattırdığımızda biz 1. sırada çıkıyoruz, fakat muhasebe programları veya web tasarımları gibi bir arama yaptığımızda 1. sayfada çıkamıyoruz, sebebide internette bu isim ile kayıtlı trilyonlarca sayfa bulunmaktadır, ve  internette çok daha eski alan adlarında bu anahtar kelimeler arama motorları tarafından kayıt edilmiştir ve o sitelerin ilk sayfada çıkmasının sebebide budur.

ÖNEMLİ NOT:(Genellikle firmalar satış taktiği sebebi ile bu tür bilgileri müşterilerden saklamaktadırlar, hatta dahada ileri giderek, müşterilere 1. sayfa garanti gibi kelimeler kullanarak firmalarımızı aldatmaktadırlar, kesinlikle böyle kişi veya kurumlara itimad etmeyiniz.)

AKKOR YAZILIM / İNTERNET / WEB TASARIM VE BİLGİSAYAR SİSTEMLERİ
HER ZAMAN DÜRÜSTLÜĞÜ İLKE EDİNMİŞ BİR FİRMADIR
 

BİZİM İÇİN MÜŞTERİ MEMNUNİYETİ EN ÜST SEVİYEDE ÖNEM TAŞIMAKTADIR