Web Tasarım Nedir

      Günümüzde insanlar neredeyse tüm ihtiyaçlarını bilgisayar aracılığı ile internet üzerinden karşılayabiliyorlar, istatistiklere göre kullanıcıların %40 interneti eğlence için kullanırken %60 ı ise  alışveriş için kullanmaktadır,tabiki bu rakamlar firmalar için çok büyük pazar ve pazarlama anlamına gelmektedir.
öyle ki her geçen gün daha fazla firma ve şirket internet mağazacılığına katılmaktadır, bu şekilde çok büyük bir kitleye erişim sağlayarak, ürünlerini internet sitesi sayesinde sergileyip satış yapabilme imkanı elde etmiş oluyorlar.

WEB TASARIM NEDİR, WEB YAZILIM NEDİR ARASINDAKİ FARKLAR NELERDİR

Web yazılımı internet sitesinin neredeyse tamamını kapsar, fakat kullanıcı gözü ile bakıldığında web yazılımı arkaplanda kalır,mesela bir kişi düşünün, kıyafeti web tasarımdır, kıyafeti haricindeki herşey web yazılımı olarak adlandırılır. biraz daha detaylı anlatacak olursak; örneğin üst taraftaki menü herhangibi bir mouse teması olmadığı takdirde statik hali ile (rengi,şekli,modeli,yazısı tipi) web tasarımdır, fakat mouse ile üzerine gelindiğinde aşağı doğru açılması alt kategorilerin ortaya çıkması veya renginin değişmesi ise web yazılım ile ilgilidir, yazılar haricinde görsel olarak görüntülenen kısımların her biri web tasarım olarak adlandırılır ve bu kısımlar resim dosyalarından oluşur,

    Yazılımı hazırlanmış bir site üzerinde web tasarım çalışması yapmak,çok basit ve zahmetsiz bir iştir, örnek olarak yukarıdaki AKKOR YAZILIM logosu bir resim dosyasıdır, ve bu dosyayı silip, paint veya benzeri bir program ile açıp herhangibi bir firmanın ismini yazıp, silinen dosyanın adı ile kaydedildiğinde bu siteyi farklı farklı firmalara satılabilir hale gelir. öyle ki bu sebeple internette veya her köşe başında çok ucuza site satıyorum diyen firmalar / kişiler bulmak mümkündür.
   fakat Türk ticaret kanunu web sitesi zorunluluğu sebebi ile internet sitesi ihtiyacı olan bir kişi iseniz kesinlikle bu tür kişilerden /  firmalardan uzak durmalısınız, çünkü kanunda sürekli olarak yapılan ve yapılacak değişiklikler ve kanunların istekleri doğrultusunda, site sahiplerinden internet sitesi yazılımlarında sürekli değişiklikler ve yeni yazılım eklenti talepleri gelmektedir ve gelecektir, ve  bu tür kişiler yazılım ile ilgili bilgilerinin olmamasından dolayı ya ortalıktan yok olmakta yada fason çalışmaya başlayarak şirketlerimizden yüksek miktarda paralar talep etmektedirler. Bu gibi olaylar sürekli gerçekleşmektedir. bu tür olayların sizinde başınıza gelmemesini temenni ederiz.


AKKOR YAZILIM / İNTERNET / WEB TASARIM VE BİLGİSAYAR SİSTEMLERİ
TÜM İHTİYAÇLARINIZI KARŞILAYABİLMEK İÇİN 7/24 ULAŞILABİLİR TELEFON NUMARALARI VE
UZMAN PERSONELLERİ İLE HER ZAMAN HİZMETİNİZD
E