Akkor Yazılım - PosBey Ticari Programları / Web Tasarım / İnternet Ve Bilgisayar Sistemleri

Web Sitesi Yaptırırken Nelere Dikkat Edilmeli

1-YAPTIRACAĞINIZ İNTERNET SİTESİ FİRMANIZA YAKIŞIR OLMALIDIR
Web sitenizin kalitesi firmanızın kalitesini yansıtmaktadır. bu sebeple internet siteniz göze hoş gelen tasarımlı, kaliteli, hatasız ve hızlı olmalıdır.ucuz, kalitesiz, çirkin, düzgün çalışmayan bir internet sitesine sahip olmaktansa hiç yaptırmamak daha faydalıdır.
2-ÖNCELİKLE WEB SİTESİNİ YAPTIRACAĞINIZ FİRMANIN GÜVENİLİR VE DEVAMLILIĞININ OLMASI GEREKMEKTEDİR.
Sebebi internet sitelerinin dosyaları serverlar üzerinde depolanmaktadır,ve bu serverlara belirli aralıklarla yazılım güncellemeleri (php veya asp versiyon güncellemeleri) yapılmaktadır, bu güncellemeler yapıldığında server, internet sitesi programlanırken kullanılan kodların bazılarını devre dışı bırakabilmektedir(sürekli başımıza gelen bir problem),böyle bir durumda internet sitesini yaptırdığınız firma anında müdahale ederek,devre dışı bırakılan kodların yerine yenilerini yazması gerekir. ayrıca internet sitelerinin yıllık bakımları,yatırılması gereken domain ve hosting ücretlerinin takibinin yapılması gerekmektedir. ve bir diğer önemli konu internet sitesinin tasarımında ,yazılımında değişiklik yapılmak istediğinizde yine internet sitesini yaptırdığınız firmaya ulaşabilir olmalısınız
3-KESİNLİKLE YAZILIMINDAN ANLAYAN BİR FİRMA OLMASI GEREKİR.

Piyasada internet sitesi satıyorum diyen çok fazla firma veya kişi bulabilirsiniz, fakat, internet sitesi satan herkes tasarımdan ve yazılımdan anlıyor demek değildir. internette birçok kalıp internet sitesi bulunmaktadır, bu kişiler veya firmalar bu internet sitelerini satın alarak yazılım veya tasarım hakkında hiç bir bilgisi olmasada bunları çoğaltıp satmaya çalışmaktadırlar.yukarıda bahsettiğimiz server güncellemelerinden sonra gerekli yazılım değişiklerini veya yazılım ve tasarım konusunda siz değişiklik istediğinizde yazılımdan veya tasarımdan anlamayan bu kişiler veya firmalar ya ortadan yok olmakta,yada yazılım veya tasarımdan anlayan başka firmalardan destek almaktadırlar(akkor yazılım olarak bu şekilde çalışan firmalarada sürekli destek vermekteyiz) hal böyle olunca işi kendileri yapmadıkları için sizede yüksek maliyetler çıkartmaktadırlar.
( Önemli Not: İnternet Sitesinin Görünümünde Değişik Yapabilmek, İnternet Sitesi Programlamak Demek Değildir. Kodlama Yapısını Bilen Bir Firma İle Çalışmalısınız. Aksi Takdirde İhtiyaç Duyduğunuz En Küçük Kodlama Yapısı Değişikliklerinde Yüksek Ücretler Ödemek Zorunda Kalabilirsiniz.)
4-YAPTIRACAĞINIZ İNTERNET SİTESİ KOPYA VEYA KALIP SİTE OLMAMALIDIR
Google, yahoo, bıng gibi arama motorlarında üst sıralarda çıkabilmek için gerekli standartlara uygun internet sitesine sahip olmanız gerekmektedir, bunlardan biride internet sitenizin kopya site olmamasıdır. arama motorları internet sitesinin yapısını kodlamalarını dikkate almaktadır, yukarıda bahsettiğimiz gibi internette birçok kalıp internet sitesi bulunmaktadır ve birçok firma bu kalıp internet sitelerini alıp satma yoluna gittiği için veya bir firmaya yaptıkları internet sitesini başka firmalarada kopyalayarak sattığı için, arama motorları bu sitelerin kopya olduğunu tespit ederler ve arama motorları bu tip internet sitelerini banlayarak(yok sayarak) internette üst sıralarda çıkmalarını engellerler.akkor yazılım olarak kendi tasarımlarımız ve kendi yazılımlarımız ile ön plandayız özgün isteğe özel orjinal internet sitelerimizle arama motorlarındada yüksek başarı yakalamaktayız.
5-YAPTIRACAĞINIZ İNTERNET SİTESİ FULL KONTROL PANELLİ (DİNAMİK İNTERNET SİTESİ) OLMALIDIR
web siteleri dinamik ve statik olarak ikiye ayrılır, dinamik web sitesi: kontrol panelli olan, yani web sitesindeki tüm içeriklere, fotoğraflara ,yazılara internet sitesi sahibinin müdahale edebilmesi için hazırlanmış programlanmış normal site ziyaretçilerinin göremediği gizli sayfalardır, bu sayfalardan internet sitesinin sayfalarına (yazılımcı nereye müdahale etmenizi ister ise ona göre kontrol paneli hazırlanır) dilediğiniz gibi müdahaleler yapabilirsiniz.örnek olarak ürün satış sitesinde ürün kategorilerini, alt kategorilerini istediğiniz gibi belirleyebilir, bu bölümlere istediğiniz ürünlerin fotoğraflarını videolarını ekleyebilir,bilgi metinleri yazabilirsiniz. ve bu şekilde içerik yüklemesi için internet sitesini yaptırdığınız firmaya ayrıyetten para ödemeniz gerekmez. günümüz teknolojisinde artık hemen her internet sitesi kontrol panelli olmasına rağmen yazılımdan anlamayan kişiler veya firmalar hala kontrol panelsiz internet siteleri satmaktadırlar.ve bu şekilde içerik yüklemesindende para kazanmayı hedeflemektedirler.
Akkor Yazılım / PosBey Ticari Programları / Web Tasarım
İnternet Ve Bilgisayar Sistemleri
Olarak Müşterilerimizi Yüksek Maliyetlerden Kurtarmak Adına, Programladığımız Tüm İnternet Sitelerine Full Kontrol Paneli Eklemekteyiz.

6-İNTERNET SİTENİZ HIZLI AÇILMALIDIR
Yapılan internet sitesinin yavaş açılması ziyaretçiyi sıkacağı gibi arama motorlarını da olumsuz etkiler, arama motorları üst sıralarda çıkartacakları internet sitelerini değerlendirirken sayfaların açılma sürelerinide dikkate alır. bu sebeple yaptıracağınız internet sitesi hızlı olmalıdır. internet sitenizin hızlı açılmasını istiyorsanız yaptıracağınız firmanın tecrübesine dikkat etmeniz gerekmektedir. örnek olarak; program yazılırken bir işlemi yapan çok fazla komut,yol bulunmaktadır. mesela internet sitesine girildiğinde ürünlerin listelenmesi için gereken kodlar 20 satırda da yazılabilir, 3 satırda da yazılabilir. ikiside yazıldıktan sonra aynı işi yapar fakat aralarındaki fark internet sitesinin hızını etkilemesidir. yani hız = kodlama tecrübesidir. (aşırı miktarda ziyaretçi yoğunluğu sebebi ile server veya internet hızı düşmeside hızı etkilemektedir.)
Akkor Yazılım / PosBey Ticari Programları / Web Tasarım
İnternet Ve Bilgisayar Sistemleri
Olarak Tecrübelerimiz Referanslarımızla Kanıtlanmıştır..

7-İNTERNET SİTENİZ KESİNTİSİZ YAYIN YAPMALIDIR.
İnternet siteinizin kesintisiz yayınlanması için kesintisiz hizmet veren firma gereklidir. alt yapısı sağlıklı olmayan, donanımsız firmalarda genellikle kota , bandwıdht aşımları, elektrik kesintileri, internet hattı kopmaları, server güncellemeleri, kodlama sorunları sebebi ile internet siteleri kopma problemleri yaşanabilmektedir (bizimle çalışmak isteyen çoğu müşterilerimiz eski firmalarında yaşadıkları bu sorunlar sebebi ile bizi tercih etmişlerdir.)
AKKOR YAZILIM OLARAK 724 HİZMETİNİZDE OLUP GEREKLİ MÜDAHALELERİ ANINDA YAPARAK İNTERNET SİTENİZİN KESİNTİSİZ ÇALIŞMASINI SAĞLAMAKTAYIZ. İNTERNET KESİNTİLERİNE KARŞI YEDEK İNTERNET HATLARIMIZ. ELEKTRİK KESİNTİLERİNE KARŞI JENERATÖRLERİMİZ, KOTA VE BANDWIDTH AŞIMLARINDA ANINDA MÜDAHALE EDEBİLECEK PERSONELLERİMİZ İLE HİZMETİNİZDEYİZ (KODLAMA SORUNLARI İLE İLGİLİ HİÇ BİR PROBLEM YAŞANMAMIŞTIR)


Akkor Yazılım / PosBey Ticari Programları / Web Tasarım
Tüm İhtiyaçlarınızı Karşılayabilmek İçin 7/24 Ulaşılabilir Telefon Numaraları Ve Personelleri İle Birlikte Her Zaman Hizmetinizde.

Bize Yazın İletişim Kuralım

İhtiyacınız Olan Ürünler İçin Formumuzu Doldurunuz, En Kısa Zamanda Tanışalım.

İlgilendiğiniz Ürün